Naujienos

Didžioji dauguma Lietuvos gyventojų pritaria narystei NATO ir ES, laiko Rusiją grėsme saugumui

Naujienos

Data

2022 06 28

Įvertinimas

Naujausia 2022 m. GLOBSEC tendencijų ataskaita rodo, kad Lietuvos gyventojai neabejoja dėl savo šalies geopolitinės krypties: 57 proc. jų pritaria, kad Lietuva būtų Vakarų dalimi, o 88 proc. palaiko narystę ES ir NATO. Šiais atžvilgiais Lietuva yra viena iš Vidurio ir Rytų Europos regiono lyderių.

88 proc. lietuvių balsuotų už pasilikimą ES ir NATO. Be to, per pastaruosius metus pritarimas demokratijai kaip valdymo sistemai Lietuvoje išaugo labiausiai – nuo 70 iki 79 proc.

Lietuvoje 83 proc. respondentų mano, kad Rusija kelia grėsmę šalies saugumui, o 89 proc. šios šalies vadovą Vladimirą Putiną vertina nepalankiai.

82 proc. lietuvių pritaria teiginiui, kad gindama savo šalį vykstant Rusijos invazijai, Ukraina taip pat kovoja už demokratiją Europoje.

Remiantis 2022 m. GLOBSEC tendencijų ataskaita, tęsiantis Rusijos pradėtam karui Ukrainoje, Vidurio ir Rytų Europos šalys, įskaitant Lietuvą, labiau solidarizuojasi bei tapatinasi su Vakarais.

GLOBSEC yra Slovakijos sostinėje Bratislavoje įsikūrusi pasaulinė idėjų kalvė, siekianti didinti saugumą, gerovę ir tvarumą Europoje ir visame pasaulyje. Tai yra nepriklausoma, nešališka nevyriausybinė organizacija.

Visa ataskaita anglų kalba.

Šaltinis: lrv.lt