Naujienos

Čekijoje viešinti Ministrė Pirmininkė susitiko su šalies Ministru Pirmininku Petru Fiala

Naujienos

Data

2023 05 30

Įvertinimas

Čekijoje darbo vizitu antradienį besilankanti Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė susitiko su šalies Ministru Pirmininku Petru Fiala, su kuriuo aptarė saugumą regione, paramą Ukrainai, kolektyvinės gynybos ir atgrasymo stiprinimą artėjančio NATO viršūnių susitikimo Vilniuje fone ir kitas šalims aktualias temas.

„Parama Ukrainai yra investicija į mūsų visų saugumą ir džiaugiuosi, jog Lietuva ir Čekija nepailsta apie tai kalbėti vienu balsu. Taip pat saviapgaulė būtų manyti, jog Rusijos grėsmė nėra ilgalaikė. Todėl turime būti reiklūs sau – NATO gynybos pajėgumų ir efektyvaus atgrasymo stiprinimas privalės išlikti tarp prioritetinių mūsų uždavinių. Tikiuosi, kad jau Vilniaus viršūnių susitikimas ir jo sprendimai taps reikšminga žyma šiame mūsų saugumo stiprinimo procese“, – sakė premjerė Ingrida Šimonytė.

Karinės paramos Ukrainai apimtys ir sparta išlieka didžiulės svarbos faktoriumi mūšio lauke, pažymėjo premjerė, ir nuo to tiesiogiai priklauso, kaip greitai galės būti pasiekta taika.

Aptardami artėjantį NATO vadovų susitikimą Vilniuje, Lietuvos ir Čekijos Vyriausybių vadovai kalbėjosi apie glaudesnės Ukrainos ir NATO partnerystės svarbą euroatlantinio saugumo architektūrai. NATO gynybos planai ir jų įgyvendinimas šiandien turi atsižvelgti į Rusijos keliamą ilgalaikę grėsmę ir Rusijos įtakoje esančios Baltarusijos geopolitinį faktorių, pridūrė I. Šimonytė.

Tebeturime būdų, kaip sustiprinti tarptautines sankcijas Rusijai ir Baltarusijai, sakė Lietuvos Ministrė Pirmininkė. Kartu būtinas vieningas dėmesys sankcijų apėjimo galimybių mažinimui – naudodamasi sankcijų įgyvendinimo spragomis Rusija finansuoja vykdomą karą Ukrainoje, susitikime akcentavo I. Šimonytė.

Lietuvos Ministrė Pirmininkė I. Šimonytė ir Čekijos Ministras Pirmininkas P. Fiala sutiko dėl svarbos stiprinti ES ir NATO partnerystę su demokratijomis už Europos ribų, Azijos ir Ramiojo vandenynų regione.

Premjerai susitikime taip pat aptarė Lietuvos ir Čekijos dvišalį bendradarbiavimą, abiejų šalių ir ES aktualijas, atsparumo Rusijos dezinformacijai, nutaikytai į Vakarų demokratines visuomenes, svarbą.

Šaltinis: lrv.lt