Naujienos

Bendras Estijos, Latvijos ir Lietuvos Ministrių Pirmininkių pareiškimas 30-ųjų Baltijos Ministrų Tarybos metinių proga

Naujienos

Birželio 13 d. minimas Baltijos Ministrų Tarybos įsteigimo 30-metis. Taryba – Lietuvos, Latvijos ir Estijos vyriausybių bendradarbiavimą koordinuojanti institucija, kurios metines šiemet pažymi bendras Baltijos valstybių Ministrių Pirmininkių Ingridos Šimonytės, Evikos Silinos ir Kajos Kallas pareiškimas.

Šiandien mes – Estijos, Latvijos ir Lietuvos Ministrės Mirmininkės – minime 30-ąsias Baltijos Ministrų Tarybos metines.

Prieš tris dešimtmečius Baltijos Ministrų Taryba buvo įkurta siekiant tarp trijų valstybių puoselėti pasitikėjimą, sanglaudą, bendradarbiavimą ir vienybę bei stiprinti mūsų laisvę ir nepriklausomybę.

Per tris dešimtmečius Baltijos valstybių bendradarbiavimas aprėpė bendrų uždavinių ir darbotvarkių plėtrą bei padėjo pelnyti mūsų geopolitinio regiono pripažinimą. Regioninis Baltijos valstybių bendradarbiavimas ir integracija prisidėjo prie ekonominio klestėjimo, stabilumo ir saugumo, ir tapo ryškia sėkmės istorija Baltijos regione ir platesniame Europos kontekste. Baltijos Ministrų Taryba gerokai padidino Baltijos šalių matomumą ir įtaką regione, ES ir NATO, padėjo paversti patį Baltijos jūros regioną saugia vieta augti ir klestėti.

Mums minint 30-ąsias Baltijos Ministrų Tarybos metines, Rusijos neišprovokuotas ir nepateisinamas agresijos karas prieš Ukrainą primena, kad taika Europoje nėra duotybė. Dar kartą patvirtiname savo įsipareigojimą remti Ukrainą taip ilgai, kaip reikės, ir tiek, kiek prireiks karui laimėti. Ukrainos pergalė prieš Rusiją ir būsima narystė NATO ir ES yra vienintelis būdas užtikrinti tvarią taiką ir stabilumą Euroatlantinėje erdvėje.

Per 30 metų Baltijos valstybės įrodė esančios stiprios ir patikimos partnerės, prisidedančios prie kolektyvinės Europos ir transatlantinės gynybos, ypač turint omenyje, kaip arti geografiškai esame prie Rusijos – rimčiausio tiesioginės saugumo grėsmės šaltinio Europoje. Baltijos Ministrų Taryba buvo nepamainoma formuojant bendrą Baltijos šalių supratimą ir požiūrį į gynybą ir saugumą Baltijos jūros regione. Po 30 metų Baltijos Ministrų Taryba tęs pastangas stiprinti gynybą ir saugumą, puoselėti ekonominį vystymąsi ir gerovę bei plėsti energetikos ir transporto sektorius regione. Baltijos valstybės toliau sieks bendrų Europos Sąjungos interesų ir juos gins.

Tikime, kad Baltijos valstybės toliau dirbs išvien savo žmonių naudai ir liks artimomis partnerėmis ir sąjungininkėmis tarptautinėje bendruomenėje, vienijamomis bendrų Europos Sąjungos ir NATO demokratinių vertybių ir tikslų bei regioninio saugumo siekių, ir taip kartu kurs stiprų, klestintį ir į ateitį žvelgiantį Baltijos jūros regioną.

Bendro pareiškimo tekstas anglų kalba.

Šaltinis: lrv.lt