Naujienos

Armėnijoje viešinti premjerė: remiame Armėnijos įsipareigojimą siekti tvarios ir ilgalaikės taikos

Naujienos

Data

2023 10 19

Įvertinimas

Armėnijoje viešinti Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė šiandien susitiko su šalies premjeru Nikolu Pašinianu. Susitikime daug dėmesio skirta Armėnijos saugumo iššūkiams, dvišalių santykių ir Armėnijos bendradarbiavimo su Europos Sąjunga perspektyvoms, kitiems aktualiems klausimams. Pasibaigus susitikimui, abiejų šalių premjerai dalyvavo bendroje spaudos konferencijoje.

„Dabar labiau nei bet kada demokratijos turi vienytis ir ginti bendras vertybes bei taisyklėmis grįstą pasaulio tvarką. Nuoširdžiai tikiuosi ir tikiu, kad diplomatinėmis derybomis iš tiesų galima pasiekti normalizavimą ir ilgalaikę taiką Pietų Kaukaze. Kelias į taiką nėra lengvas, tačiau tai vienintelis būdas pasiekti stabilumą ir gerovę Armėnijoje ir visame regione“, – sakė premjerė. Ji taip pat atkreipė dėmesį, kad Armėnija šiuo metu išgyvena labai sudėtingus laikus, ir išreiškė nuoširdžią užuojautą dėl visų sunkumų bei traumų, kurias patyrė žmonės, turėję palikti savo namus Kalnų Karabache.

Vizito metu vykusiuose susitikimuose su Armėnijos Prezidentu Vahagnu Chačaturianu ir ministru pirmininku Nikolu Pašinianu, I. Šimonytė atkreipė dėmesį, kad Lietuvos Ministrai Pirmininkai ne kartą lankėsi kitose regiono valstybėse, tačiau iki šiol aplenkė Armėniją. „Džiaugiuosi, kad mums su Premjeru N. Pašinianu pavyko pagaliau ištaisyti šią istorinę neteisybę“, – spaudos konferencijoje sakė premjerė.

Vizito metu plačiai aptartos Armėnijos pastangos stiprinti demokratines reformas, gilinti santykius su Europos Sąjunga. Premjerė pabrėžė Lietuvos pasirengimą tęsti ekspertinę paramą Visapusiškos ir tvirtesnės partnerystės sutarties (CEPA) įgyvendinimui ir kitoms Armėnijos reformoms, ypač atsinaujinančios energetikos, transporto, aplinkos apsaugos, teismų sistemos ir kitose srityse.

Spalio 19 d. premjerė susitiko su Armėnijos prezidentu Vahagnu Chačaturianu ir Premjeru Nikolu Pašinianu, pagerbė Armėnų genocido aukų atminimą, lankėsi jaunimo kūrybinių technologijų centre TUMO. Spalio 20 d. numatoma susitikti su Europos Sąjungos civilinės misijos (EUMA) Armėnijoje vadovu Markusu Riteriu misijos būstinėje Jeghegnadzore.

Spalio 4 d. Lietuvos Vyriausybė skyrė 350 tūkst. eurų finansinę humanitarinę paramą Armėnijos vyriausybei, taip pat jos prašomą humanitarinę paramą daiktais šaliai susidūrus su pabėgėlių iš Kalnų Karabacho antplūdžiu.

Šaltinis: lrv.lt