Naujienos

Aptarti monumentaliosios dailės kūrinių išsaugojimo klausimai

Naujienos

Data

2022 10 19

Įvertinimas

Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės patarėjos kultūros klausimais Gabrielės Žaidytės iniciatyva, Vyriausybės kanceliarijoje 2022 m. spalio 17 d. įvyko tarpinstitucinis pasitarimas, kuriame aptarti monumentaliosios dailės kūrinių išsaugojimo klausimai, sulaukę nemažo dėmesio bei diskusijų visuomenėje ir žiniasklaidos priemonėse.

Pasitarimo metu už kultūros paveldą atsakingų institucijų atstovai  apžvelgė monumentaliosios dailės kūrinių, kurių yra daugelyje Lietuvos miestų ir miestelių, būklę. Kalbėta apie sieninės tapybos, freskos, vitražo, mozaikos, tekstilės, keramikos, metalo plastikos, medžio drožybos ir kitomis technikomis atliktų kūrinių išsaugojimą. Lietuvos dailininkų sąjungos atstovai akcentavo, kad nepaisant meninės ir istorinės vertės, monumentaliosios dailės kūriniai dažnai nuvertinami ir neidentifikuojami kaip Lietuvos kultūros paveldo vertybės.

Pasitarimo dalyviai  pritarė, kad  būtina sukaupti ir susisteminti duomenis apie Lietuvos monumentaliosios dailės kūrinius. Taip pat pabrėžta, jog derėtų paruošti atitinkamas komunikacijos priemones, kurių pagalba visuomenė būtų supažindinta su originalia, savita šalies kultūra, pristatyti talentingi monumentalaus meno autoriai, vertingi ir įdomūs kūriniai. Įgyvendinant šias priemones lyderystė tenka Kultūros paveldo departamentui bendradarbiaujant su Lietuvos dailininkų sąjunga.

Pasitarime dalyvavo Ministrės Pirmininkės patarėja kultūros klausimams Gabrielė Žaidytė, Valstybinės kultūros paveldo komisijos pirmininkė Vaidutė Ščiglienė, kultūros viceministras Rimantas Mikaitis, Kultūros paveldo departamento direktorius Vidmantas Bezaras, Lietuvos dailininkų sąjungos pirmininkė Eglė Ganda Bogdanienė ir kitų suinteresuotų institucijų atstovai.

Šaltinis: lrv.lt