Naujienos

Aptarti darbai ir idėjos artėjančioms M. K. Čiurlionio gimimo metinėms

Naujienos

Data

2022 08 25

Įvertinimas

Rugpjūčio 24-ąją Vyriausybės kanceliarijoje aptartas pasirengimas kompozitoriaus ir dailininko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 150-ųjų gimimo metinių, kurios bus švenčiamos 2025 metais, minėjimui.

Pasitarimui vadovavo Ministrės Pirmininkės patarėja dr. Gabrielė Žaidytė, jame dalyvavo kultūros viceministras Albinas Vilčinskas, Lietuvos nacionalinės filharmonijos generalinė direktorė Rūta Prusevičienė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos rektorė Judita Žukienė, Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos direktorius Dainius Numgaudis, M. K. Čiurlionio namų direktorius Rokas Zubovas, Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus, Lietuvos kultūros instituto bei kitų susijusių institucijų atstovai.

Pasitarime aptarti M. K. Čiurlionio 150-ųjų gimimo metinių minėjimo nacionaliniu ir tarptautiniu mastu programos apmatai, siekiant kuo plačiau pristatyti M. K. Čiurlionio kūrybą Lietuvoje ir pasaulyje. Pasitarimo dalyviai diskutavo apie prioritetus ir kryptis, kuriais būtų tikslingiausia pristatyti daugialypę menininko kūrybą, taip pat aptarti projektai, kuriuos pasiūlė kultūros, mokslo ir švietimo institucijos, savivaldybės, nevyriausybinės organizacijos bei kitos organizacijos. Pasitarime akcentuota šios valstybei reikšmingos sukakties pristatymo užsienyje svarba.

Nutarta pildyti projektų ir idėjų sąrašą, taip pat parengti preliminarų veiklų kalendorių. Už minėjimo programos parengimą atsakinga Kultūros ministerija.

M. K. Čiurlionis – asmenybė, turėjusi kompozitoriaus, dailininko, žodžio meistro, fotografo talentus, – yra viena ryškiausių figūrų Lietuvos mene, pastaraisiais dešimtmečiais pelnytai atrandi svarbią vietą Europos meno istorijoje. Gyvenęs ir kūręs XIX ir XX amžių sandūroje, savo kūryba jis išreiškė ir novatoriškas, ir bendražmogiškas mintis bei temas, kurios jaudino žmones prieš daugiau nei šimtmetį ir tebėra aktualios šiandien.  

Šaltinis: lrv.lt