Naujienos

Apdovanoti elektroninių cigarečių rūkymo prevencijos konkurso „Tau to nereikia“ nugalėtojai

Naujienos

Data

2023 05 24

Įvertinimas

Šiandien Vyriausybės rūmuose Vilniuje įvyko Lietuvos moksleiviams skirtos socialinės akcijos „Tau to nereikia“ nugalėtojų apdovanojimai. Pirmos vietos laimėtojams – Vilniaus Žemynos gimnazijos 2b klasės mokiniams – buvo įteiktas piniginis prizas, skirtas pažintinei kelionei įsigyti.

Pasaulinei dienai be tabako dedikuotame apdovanojimų renginyje nugalėtojų klasė stebėjo Vyriausybės posėdį, turėjo galimybę užduoti klausimų Ministrei Pirmininkei Ingridai Šimonytei, su premjerės patarėja sveikatos apsaugos ir neįgaliųjų klausimais Živile Gudlevičiene ir šeimos gydytoja Viktorija Andrejevaite padiskutuoti apie elektroninių cigarečių keliamą žalą sveikatai, aplinkai ir pasekmes jauno žmogaus gyvenimo kokybei.

„Turime kuo daugiau kalbėti tiek apie paprastų, tiek apie elektroninių cigarečių rūkymo žalą. Ne tik kalbėti, bet ir įsigilinti, iš tiesų prisiliesti prie problemos esmės. Spalvingos, kvapnios, jų nereikia pridegti – taip patraukliai atrodančios cigaretės iš malonaus laiko su draugais leidimo būdo gali nejučia peraugti į sunkiai įveikiamą priklausomybę, o šiose cigaretėse vis dažniau aptinkamos narkotinės medžiagos – nutraukti arba negrįžtamai sugriauti Jūsų, jaunų ir perspektyvių žmonių, gyvenimus“, – sako Ž. Gudlevičienė.

Elektroninių cigarečių rūkymo prevencijos konkurse „Tau to nereikia“ 10–12 klasių moksleiviai buvo kviečiami kritiškai pažvelgti į elektroninių cigarečių vartojimą bei jų daromą žalą sveikatai ir gamtai bei paskatinti savo artimuosius, draugus gyventi tvaresniame ir švaresniame pasaulyje.

Kiekviena komanda turėjo parengti kūrybinį darbą – plakatą, kuriame būtų plačiai pristatyta elektroninių cigarečių keliama grėsmė. Konkurse dalyvavo beveik 90 įdomių ir originalių darbų, kuriuose autoriai – įvairaus amžiaus mokiniai – išreiškė savo požiūrį į ekologiją ir rūkymo žalą. Konkurse aktyviausiai dalyvavo Molėtų gimnazija.

„Moksleivių aktyvumas ir neabejingumas teikia man daug vilčių dėl ateities. Tikiu, kad jauni žmonės ir naujos idėjos gali išjudinti visuotinį judėjimą prieš rūkymą. Jaunimas kūrybingai pristatė savo idėjas, todėl mielai paviešinsime pačius originaliausius, šmaikščiausius darbus Departamento svetainėje. Esu sužavėta jaunimo idėjomis, šūkiais, pvz.: „Sveikata ne baika, elektronkei mesk dislaiką“, „Norisi dūmo, būsi be kūno“ arba „Nerūkyk, gyvenk sveikai ir plaučius mylėk“. Džiaugiuosi, kad konkurse dalyvavo daug aktyvių ir iniciatyvių mokyklų“, – pabrėžia Gražina Belian, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento (toliau – Departamentas) direktoriaus pavaduotoja, atliekanti direktoriaus funkcijas.

Pasak konkursą „Tau to nereikia“ organizavusio laikinosios Departamento vadovės, elektroninės cigaretės – tai grėsmė gražioje pakuotėje, jos kelia žalą ne tik jauno žmogaus organizmui, bet ir kenkia visai mus supančiai aplinkai, gamtai. G. Belian pabrėžia, kad šiais metais nerimą kelia išaugęs elektroninių cigarečių populiarumas, jos tampa vis patrauklesnės tarp vaikų ir jaunimo, nes, priešingai nei paprastos cigaretės, neturi tabako kvapo ir gali būti įvairaus skonio. „Reikėtų atkreipti dėmesį, kad elektroninių cigarečių degimo metu išsiskiria medžiagų, kurių kiekiai atitinka identiškų junginių kiekį tabako cigaretėse ir jos nėra sveikesnė alternatyva“, – pažymi laikinoji Departamento vadovė.

Šaltinis: lrv.lt