Naujienos

XVIII Vyriausybė baigė įgyvendinti jos kadencijai planuotus strateginių projektų portfelio darbus

Naujienos

XVIII Vyriausybė pabaigė kadenciją įgyvendintais ir įsibėgėjusiais ilgalaikių pokyčių Ministrės Pirmininkės strateginių projektų portfelio projektais.

Į Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės strateginių projektų portfelį buvo įtraukta 13 projektų ir projektų programų – penkių Vyriausybės kadencijos reformų (Tūkstantmečio mokyklų, EdTech švietimo transformacijos, Valstybės tarnybos pertvarkos, Mokslo ir inovacijų reformos, Ilgalaikės priežiūros paslaugų modelio sukūrimo ir jo įgyvendinimo) projektai, taip pat šeši pokyčių ir du infrastruktūros projektai ir programos. Jų baigiamosios ataskaitos buvo apsvarstytos ir patvirtintos gruodžio 6 d. įvykusiame Strateginių projektų portfelio komisijos posėdyje.

Visiškai įgyvendinti yra septyni projektai ir programos – parengta ir Seime 2023 m. gruodžio 23 d. patvirtinta Lietuvos ateities vizija „Lietuva 2050“, įsteigtas ir veikia Nacionalinis krizių valdymo centras (NKVC) ir krizių valdymo sistema, pirmą kartą Lietuvoje parengtas ir Seimui tvirtinti pateiktas trimetis valstybės biudžetas, taip pat įgyvendinti EdTech švietimo transformacijos, tvarios kultūros ir švietimo sąveikos, funkcijų peržiūros ir optimalaus institucijų tinklo, viešųjų ir administracinių paslaugų projektai.

Kitų šešių projektų ir programų įgyvendinimas dar 2021 m. buvo suplanuotas ilgesnis nei XVIII-osios Vyriausybės kadencijos pabaiga.

Keturių iš jų („Tūkstantmečio mokyklų“, „Valstybės tarnybos pertvarkos“, mokslo ir inovacijų reformos projekto „Inovatyvūs viešieji pirkimai“ ir „Ilgalaikės priežiūros paslaugų modelio sukūrimo ir įgyvendinimo“) pabaiga susieta su jų veiklų pagrindinių finansavimo šaltinių – „Naujos kartos Lietuva“ plano pagal Europos Sąjungos Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonę (EGADP) pabaiga bei 2021-2027 m. Europos Sąjungos fondų investicijų programos pabaiga. 

Tuo tarpu abu į portfelio sudėtį įtraukti infrastruktūros projektai – geležinkelių linija „Rail Baltica“ ir Elektros sinchronizacijos programa – buvo ir tebelieka ilgalaikio įgyvendinimo, kelių Vyriausybių dėmesio reikalaujantys projektai. Tačiau sinchronizacijos programos pagrindinio projekto (atsijungimo nuo BRELL žiedo ir persijungimo į kontinentinės Europos tinklus) pabaigai 2025 m. vasario 8 d. jau visiškai pasirengta.

Visa informacija apie strateginių projektų portfelio projektų planavimą ir įgyvendinimo pažangą, taip pat ir baigiamosios projektų ataskaitos, skelbiama Vyriausybės puslapyje.

Šaltinis: lrv.lt