Vyriausybė pritarė laikinosios apsaugos Ukrainos karo pabėgėliams pratęsimui dar vieneriems metams, iki 2026 m. kovo 4 d.
Laikinosios apsaugos mechanizmas, kuris Europos Sąjungos valstybėse narėse buvo aktyvuotas 2022 m. kovo 4 d., perkeltiesiems ir į savo kilmės šalį negalintiems grįžti ukrainiečiams suteikia kolektyvinę apsaugą. Ji leidžia naudotis tokiomis teisėmis kaip apsigyvenimas, darbas, būstas, medicininė pagalba, o vaikams suteikia galimybę mokytis. Iš pradžių laikinoji apsauga buvo suteikta vieneriems metams ir vėliau pratęsta, paskutinį kartą – iki 2025 m. kovo 4 d.
Migracijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos kasdien registruoja apie 30–40 naujų prašymų išduoti leidimą laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje laikinosios apsaugos pagrindu, nustatytu įstatyme „Dėl užsieniečių teisinės padėties“.
2024 m. liepos 31 d. duomenimis, galiojančius leidimus gyventi laikinosios apsaugos pagrindu Lietuvoje turi 44,3 tūkst. Ukrainos piliečių. Iš viso nuo Rusijos sukelto karo Ukrainoje pradžios Lietuvos migracijos informacinėje sistemoje MIGRIS buvo užregistruoti beveik 89 tūkst. karo pabėgėlių.
Vyriausybės nutarime taip pat įtvirtinta, kad sužeistiems karinių veiksmų Ukrainoje metu asmenims būtų teikiamos ir psichosocialinės reabilitacijos paslaugos.
Šaltinis: lrv.lt