Prasideda registracija į atvirą ir svarbų Vyriausybės kanceliarijos ir Krašto apsaugos ministerijos organizuojamą renginį „Piliečių dialogas: koks turi būti mūsų pilietinis pasirengimas?“. Jame bus diskutuojama apie kiekvieno mūsų indėlį į Lietuvos saugumą – apie tai, ką kiekvienas Lietuvos pilietis gali padaryti, kad šalis ir kiekvienas jos žmogus būtų saugesni.
Diskusija organizuojama siekiant išgirsti kuo įvairesnių žmonių nuomonių ir požiūrių į valstybės gynybą ir pilietinį pasipriešinimą, todėl registruotis į diskusiją kviečiami visi nenustatant amžiaus ribų, profesijos, gyvenamosios vietos ar kitų ribojimų. Iš užsiregistravusiųjų atrenkant 40 diskusijos dalyvių bus vadovaujamasi vieninteliu – įvairovės – kriterijumi.
Kadangi dalyvių skaičius ribotas, į renginį kviečiame registruotis jau dabar paspaudus šią nuorodą. Registruotis galima iki rugpjūčio 4 d., o diskusija vyks rugpjūčio 11 d. Kaune, Vytauto Didžiojo karo muziejuje.
„Kai mes kalbame apie saugumą, svarbiausia yra kiekvieno mūsų įsitraukimas ir atvirumas bendrauti. Kai susitiksime ir išgirsime vienas kitą, galėsime rasti tikrus sprendimus, kurie padės jaustis saugiau ne tik valstybei, bet ir kiekvienam žmogui. Todėl kviečiame kartu kalbėtis, kartu veikti ir kartu kurti saugesnę Lietuvą“, – sako Vyriausybės kanceliarijos Vyriausiasis patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Vidmantas Kaladinskas.
„Stipri ir pasiruošusi visuomenė yra pati pirmoji mūsų valstybės gynybos linija. Todėl kviečiame visus šalies piliečius diskutuoti, kaip galime sustiprinti mūsų bendrą atsparumą bei pasirengimą pilietiniam pasipriešinimui. Kiekvieno mūsų įsitraukimas – tai ne tik asmeninė atsakomybė, bet ir svarbi valstybės saugumo dalis. Ieškosime veiksmingų, piliečiams priimtinų formų, kaip sustiprinti bendruomenes ir padaryti nacionalinį pilietinio pasipriešinimo planą veiksmingą bei įtraukiantį. Tik bendromis pastangomis galime užtikrinti, kad Lietuva būtų saugi kiekvienam iš mūsų“, – sako krašto apsaugos ministrė Dovilė Šakalienė.
Visą dieną vyksiančiame renginyje įvairių sričių ekspertai kvies diskusijos dalyvius kartu apmąstyti, kaip skirtingose sferose veikiantys žmonės galėtų padėti savo šaliai susidoroti su įvairiomis galimomis grėsmėmis.
„Kiekvienas iš mūsų turi savo vaidmenį – nuo informacijos sklaidos ir pagalbos bendruomenei iki aktyvios veiklos sudėtingose situacijose. Svarbu ne tik suprasti, ką reiškia būti pasirengusiu priešintis, bet ir atrasti sau tinkamiausią kelią, kaip galime prisidėti prie Lietuvos saugumo“, – teigia V. Kaladinskas.
Diskusijos dalyviai atvirai dalinsis mintimis apie nerimą, baimę dėl saugumo situacijos, siūlys idėjas, ką kiekvienas iš mūsų galime padaryti, kad sustiprintume vieni kitus ir pasirengtume galimiems iššūkiams. Bus kalbama apie galimus sprendimus, kurie veiktų ir sudėtingose situacijose nepaliktų nuošalyje nė vieno žmogaus, įskaitant itin pažeidžiamas visuomenės grupes (socialinę riziką patiriančius asmenis) – skurdą patiriančius žmones, senjorus, žmones su negalia ar tautinių bendrijų atstovus.
Ši diskusija – ne tik galimybė išsakyti savo mintis, bet ir kartu ieškoti konkrečių veiksmų, kurie padėtų visiems Lietuvos žmonėms jaustis stipresniems.
Šaltinis: lrv.lt