Naujienos

Vilniaus oro uostas 2025 metus pasitinka su simboliniu vardu – pagerbs M. K. Čiurlionį

Naujienos

Nuo 2025 m. sausio 1 d. Vilniaus oro uostas vadinamas „Tarptautiniu Vilniaus Čiurlionio oro uostu“. Šis simbolinis vardas skirtas pagerbti vieną ryškiausių Lietuvos kūrėjų – Mikalojų Konstantiną Čiurlionį – minint jo 150-ąsias gimimo metines. Vyriausybės sprendimu toks pavadinimas galios iki 2029 m. gruodžio 31 d.

Čiurlionio kūryba ir asmenybė atsiskleis oro uosto erdvėse

Per jubiliejinius metus oro uoste palaipsniui bus įgyvendinami fiziniai, skaitmeniniai bei meniniai sprendimai, kuriais bus siekiama atskleisti ir interaktyviai pristatyti M. K. Čiurlionio kūrybą ir asmenybę keliautojams. Daugiausiai integracijų keliautojai galės pamatyti naujajame oro uosto terminale. Vienas iš svarbiausių įvykių – koncertas, skirtas paminėti simbolinį vardo suteikimą, kurį kovo mėnesį bus galima išvysti nacionalinės televizijos eteryje. Vilniaus oro uostas kartu su Susisiekimo ministerija bei Vyriausybės kanceliarija per 2025 m. sieks Vilniaus oro uosto erdvėse keliautojams sukurti interakcijas, kurios leistų patirti unikalų Čiurlionio meno pasaulį.

Vilniaus oro uostas taps M. K. Čiurlionio kūrybos sklaidos centru

Simbolinis pavadinimas pabrėš Vilniaus oro uosto vaidmenį ne tik kaip pagrindinių Lietuvos oro vartų, bet ir kaip lietuvių kultūros sklaidos centro. Čia keliautojai iš viso pasaulio turės galimybę atrasti Čiurlionio kūrybą – tiek dailę, tiek muziką – įvairiomis formomis.

M. K. Čiurlionio metų programa sklis per pasaulį

2025-aisiais Lietuvoje ir už jos ribų vyks daugiau nei 100 renginių, skirtų Čiurlionio gimimo 150-osioms metinėms. Parodos, koncertai, edukacinės programos ir leidybiniai projektai skleisis daugiau nei 10 Lietuvos miestų bei užsienyje – Lenkijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Japonijoje ir kitose šalyse.

Kultūros ir meno iniciatyvos ne tik supažindins su Čiurlionio kūryba, bet ir atskleis jo asmenybės universalumą bei įtaką šiuolaikinei kultūrai. Tarptautinės institucijos, diplomatinės atstovybės ir meno organizacijos bendradarbiaus, kad žinia apie Čiurlionio kūrybą sklistų kuo plačiau.

Čiurlionis – genijus, kurio kūryba įkvepia iki šiol

Mikalojus Konstantinas Čiurlionis – ne tik Lietuvos, bet ir Europos kultūros istorijos dalis. Jo palikimą sudaro apie 300 paveikslų, 700 eskizų, 200 muzikos kūrinių, taip pat straipsniai apie meną ir muziką. Kiekvienas kūrinys kviečia gilintis į universalius žmogaus būties klausimus, kurie išlieka aktualūs ir šiandien.

Čiurlionį dažnai vadina pirmuoju moderniu lietuviu. Jis sugebėjo suderinti gilius lietuviškus simbolius ir archetipus su pasauliniu žvilgsniu bei įkvėpimo šaltiniais iš skirtingų kultūrų. Jo kūryboje atsispindi ambicija sukurti universalius, sienų neturinčius meno kūrinius.

Nuo šiol Vilniaus oro uostas taps ne tik kelionių pradžia, bet ir vieta, kur atsivers Čiurlionio meno ir kūrybos pasaulis.

Vilniaus oro uosto nuotrauka.

Šaltinis: lrv.lt