Data
2023 06 28
Įvertinimas
Su Vyriausybės pritarimu į Seimą iškeliavus Lietuvos ateities vizijai „Lietuva 2050“, šiandien „MO muziejuje“ vykusiame padėkos renginyje apdovanoti labiausiai nusipelnę vizijos bendrakūrėjai.
„Šios vizijos kūrimas – vienas iš tų dalykų, kurie buvo padaryti bendromis pastangomis ir susitelkimu įvairių žmonių, kurie kitaip galbūt ir nebūtų susitikę bei veikę drauge. Norėčiau palinkėti, kad išsaugotumėm šio proceso metu įgytą bendrystę, kad nereikėtų kasdien galvoti vis naujo tikslo, kad kasdienybė mus įkvėptų kaip įmanoma daugiau dirbti kartu ir niekada nepamiršti bendro tikslo – Lietuvos ateities,“ – nuoširdžiai dėkodama „Lietuva 2050“ bendrakūrėjams kalbėjo Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė.
Renginyje apdovanoti daugiausiai prie vizijos kūrimo prisidėję Švietimo, mokslo ir sporto, Užsienio reikalų ministerijos, Lietuvos savivaldybių asociacijos, Aplinkosaugos koalicijos, Švietimo tinklo, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos, J. Matulaičio socialinio centro, „Atvira bendruomenė“, Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklo ir Lietuvos bibliotekininkų draugijos atstovai.
„Lietuva 2050“ buvo kurta daugiau kaip metus, siekiant surinkti kuo daugiau nuomonių, įžvalgų, duomenų suorganizuotas 51 renginys, šiuose renginiuose dalyvavo apie 2500 žmonių, per visą rengimo laiką buvo aplankyti 23 Lietuvos miestai.
Vizija bus įgyvendinama per Nacionalinį pažangos planą – detalų dešimtmečio veiksmų planą. Vizijos įgyvendinimą prižiūrės Valstybės pažangos taryba, Seimo Ateities komitetas ir Vyriausybė. Vizija bus nuolat peržiūrima ir atnaujinama.
Ateities įžvalgomis pagrįsta Lietuvos ateities vizija leidžia drąsiau mąstyti apie norimą ateitį ir geriau pasirengti galimiems iššūkiams, pamatyti bei išnaudoti galimybes. Be to, Lietuvos gyventojai, institucijos, verslas ir nevyriausybinės organizacijos gali įgyti papildomos motyvacijos ir jau dabar imtis pokyčių, kurie leistų sėkmingai pasirengti ateičiai.
Lietuvos ateities viziją „Lietuva 2050“ pakeis šiuo metu galiojančią valstybės pažangos strategiją „Lietuva 2030“. Ji turėjo būti peržiūrėta atsižvelgiant į demografines ir geopolitines tendencijas, klimato kaitą, technologijų raidą ir kitus reikšmingai besikeičiančius aspektus. Būtent todėl naujosios ateities vizijos rengimo metu buvo kuriami ne tik galimi ateities scenarijai, bet ir analizuojamos didžiosios tendencijos.
Su „Lietuva 2050“ galima susipažinti čia.
Šaltinis: lrv.lt